Фізичні вправи допомагають онкохворим відновитися після операції: дослідження

Дата створення: 11 Січня 2022
Дата оновлення: 05 Травня 2023
Фізичні вправи допомагають онкохворим відновитися після операції: дослідження

Про це свідчать результати спільного проєкту спортивних лікарів та онкологів «Операція PHALCO» (Італія)

Рухи, які також мають допомогти знизити вагу, мають бути невіддільною частиною реабілітації пацієнтів після операції, вважають лікарі. Про це свідчать результати проєкту «Операція PHALCO» («Фізична активність в онкології»), який підтримує Фонд Aiom.

– Відомо, що у тих, хто помірно займається спортом не менше п’яти днів на тиждень по 30 хв, ризик захворіти на рак грудей зменшується на 7%, а на рак товстої кишки, нирок та печінки – на 15%. Але фізична активність також важлива для онкохворих. Вона допомагає їм не лише вести звичний спосіб життя, а й знижує ймовірність рецидиву та дозволяє підтримувати здоров’я кісткової системи, – наголосила президент фонду Aiom Стефанія Горі.

За словами ректора Римського університету Foro Italico Аттіліо Парізі, для таких пацієнтів розроблена спеціальна програма лікувальної фізкультури, яку слід виконувати протягом чотирьох місяців. Як показують результати, вона дозволяє покращити функціональні можливості на 13%, м’язову силу – до 40%, гнучкість та рухливість суглобів – до 54%. Отже, допомагає і людям з ослабленим імунітетом підвищити якість життя.

Avatar photo
Автор: Ольга Поліщук
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама