Фізіотерапевт розповів, як зберегти хребет здоровим

Дата створення: 20 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Фізіотерапевт розповів, як зберегти хребет здоровим

Для цього достатньо дотримуватись простих правил

1. Не нахиляйтеся

Ви хочете зав’язати шнурки або підняти щось із землі та рефлекторно нахиляєтесь. А це дуже погано для поперекового відділу хребта. Якщо зробити це різко, травми не уникнути.

— Виробляйте звичку присідати у таких випадках. Тоді вся вага не переноситься на хребет, — пояснює фізіотерапевт Лукаш Ольшевський, пише портал Hello Zdrowie.

2. Висипайтеся

Сон є важливою частиною нашого життя, адже під час нього регенерує організм. Однак матрац, на якому ви спите, не повинен бути надто м’яким. Хребет буде вдячний вам за твердіший. Також важливим є момент пробудження.

— Раптове піднесення з ліжка відразу після сну, коли весь м’язовий апарат розслаблений, може призвести, наприклад, до так званого пролапсу диска. Не прагнете одразу піднятися з ліжка, а краще потягніться, — радить Лукаш Ольшевський.

3. Не забувайте про поставу за комп’ютером

Біль у шийному відділі хребта —  поширена недуга. Зазвичай вона пов’язана з тривалою роботою за комп’ютером.

— Ми все більше працюємо з електронними пристроями, що змушує нас нахиляти голову та висувати її вперед. Це спричиняє навантаження на шийний відділ хребта. Тому не нахиляйте голову і, по можливості,  тримайте її в осі тіла, — каже лікар.

4. Займайтеся спортом

Регулярна фізична активність — найкращий спосіб запобігти болю не лише у хребті, а й у всьому тілі. Добре плавати, особливо на спині. А ось біг — не найкращий вид діяльності для людей, які мають проблеми зі спиною.

— Під час бігу відбувається фаза польоту, тобто момент, коли обидві ноги не стикаються із землею. У момент посадки спостерігається вкрай високе навантаження на колінний та кульшовий суглоби та перенесення його на хребет, — попереджає Ольшевський.

Також біль у хребті може викликати їзда велосипедом.

— Положення, зігнуте нахилом тулуба, згубне для хребта. Чим вертикальніша фігура під час водіння, тим краще для нього, — наголошує фізіотерапевт.

Читайте також: Заняття спортом у 70 років удвічі знижують ризик серцевих захворювань: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама