Фізичні вправи зменшують ризик виникнення старечого недоумства: дослідження

Фізичні вправи зменшують ризик виникнення старечого недоумства: дослідження

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), понад 55 мільйонів людей страждають від деменції, і до 2030 року очікується, що їхня кількість зросте до 78 мільйонів, а до 2050 року – до 139 мільйонів. У нас поки що немає ліків проти цієї недуги, тому важливо знати, як можна знизити ризик її розвитку.

Деменція зазвичай вражає людей старше 65 років і найчастіше проявляється хворобою Альцгеймера, яка викликає проблеми з мисленням та пам’яттю. На ранніх стадіях деменції людина може забути, скільки часу минуло, чи згадати знайоме обличчя, але в пізніх стадіях може виникнути труднощі з орієнтацією у світі. Ліки, здатні повністю вилікувати цей стан, поки що не існує. Тому лікарі з усього світу шукають способи запобігти чи сповільнити прогресування деменції.

У новому дослідженні, опублікованому у журналі Jama, вчені намагалися виявити зв’язок між виконанням простих фізичних вправ та зниженням ризику розвитку деменції.

Протягом 2009-2013 років дослідники вивчали стан здоров’я 62 286 учасників, використовуючи базу даних Корейської національної служби медичного страхування та нещодавно аналізували отримані дані. Середній вік учасників становив 73,2 року, причому 60,4% з них були жінками.

За 42 місяці першого періоду дослідження 6% учасників почали страждати від недоумства. Учасників розділили на чотири групи залежно від їхнього способу життя: неактивні, недостатньо активні, активні та дуже активні.

Виявилося, що високоактивні учасники зменшили ризик розвитку деменції на 28%, активні – на 20%, неактивні – на 10%. Важливо відзначити, що вік та наявність супутніх захворювань не мали істотного впливу на результати.

– Легка фізична активність, на відміну від повної бездіяльності, може знизити ризик розвитку деменції, – наголосив професор Бойунг Джунг із медичного коледжу Університету Йонсе в Кореї.

Ці результати підтверджують важливість активного способу життя та регулярних фізичних вправ для підтримки здоров’я мозку та пам’яті.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама