Галюциногенні гриби допомагають людям похилого віку подолати депресію

Дата створення: 25 Липня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Галюциногенні гриби допомагають людям похилого віку подолати депресію

Згідно з новим дослідженням, мікродозування псилоцибіну покращує психічне здоров’я та психомоторні показники

Вчені з Університетів Британської Колумбії (Канада) та Маастрихтська (Нідерланди) провели дослідження за участю 19 000 людей віком від 55 років. Вони хотіли зрозуміти, як мікродозування психоделічних грибів сприяє покращенню настрою та психічного здоров’я, а також рухових навичок.

Термін «мікродозування» належить до повторного споживання майже незначних якостей певних психоделічних речовин з метою поліпшення когнітивних функцій.

Після місячного прийняття психоделічних грибів усім учасникам було запропоновано тест на спритність, який зазвичай використовують для діагностики хвороби Паркінсона. Для його виконання необхідно за 15 секунд постукати великим і вказівним пальцями якнайчастіше і швидше. Усі добровольці під час тесту показали покращення рухової функції рук на 40%.

Результати вразили вчених. Вони очікували, що приймання психоделічних грибів зменшує психічні стани (тривоги, стресу та депресії), що й підтвердили дослідження. Однак, крім цього, спостерігається покращення рухових функцій.

Як виявилося, мікродозування психоделічних грибів для людей віком від 55 років призводить до покращення психомоторних показників. Ефект може бути вищим при вживанні псилоцибіну з іншими речовинами, такими як гриб левова грива та ніацин.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Scientific Report of Nature («Наукові доповіді»).

Читайте також: Рухаємось і співаємо – легені розминаємо: звичайний спів пісень на кухні показав ефективність на рівні фіз вправ для реабілітації легень

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама