Гастроентеролог розповів, як захистити кишківник від шкідливого впливу алкоголю

Дата створення: 29 Грудня 2022
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Гастроентеролог розповів, як захистити кишківник від шкідливого впливу алкоголю

За даними Світового фонду досліджень раку, щоденне вживання алкоголю навіть у невеликих кількостях підвищує ризик розвитку колоректального раку на 7%. Зменшити його допоможуть молочні та вуглеводні продукти

— Випитий келих алкоголю розслаблює нижній стравохідний сфінктер, що дозволяє шлунковій кислоті рухатися вгору стравоходом, викликаючи печію. Якщо ж він досягає тонкої кишки, це може спричинити запалення її слизової оболонки, що призводить до болю, нудоти та навіть виразок, — розповів гастроентеролог Сармед Самі в інтерв’ю The Express.

Надмірне вживання спиртного викликає надмірне зростання бактеріальної флори в кишківнику. Внаслідок такого бактеріального дисбалансу погіршується самопочуття людини. Вона скаржиться на слабкість, нудоту, біль у суглобах. Якщо щоденна доза випитих спиртних напоїв перевищує допустимих 30 г чистого спирту, це загрожує розвитком колоректального раку.

— Існують прості способи, які дозволяють подбати про здоров’я кишківника. Насамперед пийте багато води. Вона вимиває з організму токсини та зменшує потяг до алкоголю. І обов’язково добре харчуйтесь. «Повільні» вуглеводи, такі як каші, а також молочні продукти, допомагають захистити слизову оболонку шлунка і тонкого кишківника. Але найкраще не зловживати спиртним, — пояснює гастроентеролог.

Читайте також: Знайдено простий метод, який дозволяє лише за 6 тижнів зменшити споживання алкоголю

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама