Гастроентерологи пояснили, чи має кава проносний ефект

Вважається, що кава, випита натщесерце, викликає біль у животі, печію і навіть діарею. Чи так це?
Дослідження на цю тему проводяться з 70-х років ХХ століття. Однак досі не знайдено підтвердження того, що кава дратує шлунок. На думку експертів Американської гастроентерологічної асоціації, шлунок природно пристосований для боротьби з цілим рядом потенційних подразників. Кава не виняток.
— Шлунок виділяє товстий шар слизу, який створює потужний щит між слизовою оболонкою шлунка та їжею. Цей щит також захищає шлунок від його власного природного кислого середовища, необхідного для розщеплення їжі, — пояснює гастроентеролог Массачусетської лікарні (США) Тріша Пасрич, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Його колега, доктор Байрон Крайєр, зазначає, що проведені дослідження не показали, що кава сприяє утворенню виразки шлунка. Однак у таких хворих кава може спричинити нездужання через високу кислотність.
З іншого боку, кава стимулює травну систему і на багатьох людей діє як проносна. Хоча переконливих доказів немає, відомо, що у чутливих людей може розвинутись печія внаслідок зниження рН шлунка.
Висновки вчених по каві свідчать про те, що сама по собі кава не надає шкідливого впливу на систему травлення, але у чутливих людей можуть виникнути деякі нездужання після її вживання. Цього можна уникнути, випиваючи каву після перекусів, а не натще.