Геморой: як з’являється у дітей, вагітних жінок та у літних людей

Недостатньо активний спосіб життя призводить до цього захворювання
Геморой у дітей: допоможуть овочі та фрукти
Оскільки найпоширенішою причиною геморою є запори, важливо стежити за тим, що їсть дитина. У дітей запор часто виникає через недостатнє споживання клітковини, води та малої рухової активності. Хорошими джерелами клітковини є фрукти, овочі та цілозернові продукти. Як доповнення до раціону дитини рекомендується додавати воду, яблучний, сливовий або грушевий сік, протертий чорнослив, багатозернові або ячмінні пластівці.
Як геморой лікувати у дитини
Ефективними методами лікування є:
- збільшення споживання харчових волокон (клітковини);
- приймання достатньої кількості рідини;
- сидячі ванни з теплою водою кілька разів на день;
- використання м’яких, вологих, непарфумованих серветок, щоб уникнути подразнення ураженої ділянки;
- застосування дитячих гліцеринових супозиторіїв для розм’якшення калових мас при запорах;
- використання вазеліну для змащування ануса під час дефекації.
Лікар може порекомендувати приймання препаратів для пом’якшення випорожнень. М’який стілець зменшує тиск на геморой, викликаний напругою. Також можуть бути призначені добавки з клітковиною, такі як оболонка насіння подорожника або метилцелюлоза.
При такому лікуванні симптоми зазвичай зникають протягом 1–2 тижнів. Якщо прояви зберігаються, можуть бути призначені спеціальні мазі та свічки при геморої відповідно до віку дитини.
Геморой у вагітних і мам, які годують грудьми
Понад 50% вагітних і жінок, які щойно народили, зіштовхуються з проблемами геморою. В основному на це впливають такі фактори:
- гормональні зміни;
- анатомічні зміни в організмі вагітної;
- потуги під час пологів;
- зміни в дієті, у період лактації жінки часто вживають продукти з меншим вмістом клітковини, що призводить до порушення випорожнень;
- гіподинамія на пізніх термінах вагітності та у перші дні після пологів;
- застосування препаратів заліза у зв’язку з анемією, які спричиняють запор.
При вагітності та в період лактації існують обмеження у виборі лікарських препаратів та оперативних втручань. Навіть таблетки від болю «Парацетамол» та «Ібупрофен» потрібно застосовувати лише при крайній необхідності та вираженого больового синдрому. Тому варто розглянути окремо, як лікувати геморой у вагітних і мам, що годують грудьми.
Для полегшення симптомів краще використовувати місцеві зовнішні засоби: мазі від геморою з лідокаїном, гідрокортизоном, преднізолоном, наприклад «Гепатромбін», «Ауробін». При нанесенні препарату на запалений вузол вплив на дитину буде мінімальним, а жінку це врятує від вираженого больового синдрому. Для змащування щільних калових мас можна використовувати свічки з обліпихою.
Геморой: дієта
Рекомендується вживати продукти, багаті на клітковину (наприклад, овочі, фрукти та цілозернові пластівці), пити багато рідини (не менше 6–8 склянок на день).
Також слід приймати розм’якшувачі стільця, уникати напруження. Важливо не сидіти й не стояти на одному місці протягом тривалого часу, а під час сну або перегляду телевізора лягати на ліву сторону, щоб зменшити тиск на ректальні вени.
За наявності тромбозу зовнішнього гемороїдального вузла, вираженого больового синдрому, можливе оперативне видалення під місцевою анестезією.
Геморой: як лікувати літнім людям
При лікуванні геморою в похилому віці застосовуються такі ж медикаментозні способи, як в інших дорослих людей. При більш стійкому та болючому розширенні гемороїдальних вузлів показані малоінвазивні процедури або хірургічне втручання. Воно виконується лише після повного обстеження та з урахуванням супутніх захворювань.
Читайте також: Геморой