Генна терапія допомагає вилікувати алкоголізм з ефективністю 90%: лікар

Алкоголізм є поширеною медичною та соціальною проблемою. Реабілітаційне лікування часто дає короткочасний ефект. Вчені Орегонського університету здоров’я та науки (США) розробили інноваційну процедуру з використанням генної терапії.
Вчені провів дослідження на мавпах — макаках, яким у мозок було введено нешкідливий для організму вірус. Він містив ген, який відповідає за вироблення молекули GDNF. Це сприяє утворенню нових нейронів, які відповідають за вироблення дофаміну, так званого «гормону щастя». Рівень дофаміну значно знижується при тривалому вживанні алкоголю.
— При хронічному вживанні алкоголю мозок зменшує вивільнення дофаміну. Це пояснює, чому люди, які зловживають спиртними напоями, не одержують від них задоволення, — пояснив професор Кетлін Грант, пише портал Medonet.
За словами експерта, у піддослідних мавп споживання алкоголю впало до нуля. Вони воліли пити воду та повністю уникали алкоголю.
Ефективність такої генної терапії становить близько 90%. Однак, на думку вчених, вона може проводитись лише у тяжких випадках. Введення вірусу вимагає хірургічного втручання на відкритому черепі, тому проводити цю процедуру не вдасться.
Результати були опубліковані у журналі Nature Medicine («Природна медицина»).