Гепарин може знизити ймовірність тромбозу і прискорює процес одужання від Covid-19 у нетяжких пацієнтів

Гепарин може знизити ймовірність тромбозу і прискорює процес одужання від Covid-19 у нетяжких пацієнтів

Такі висновки були зроблені за підсумками дослідження під назвою «Терапевтична антикоагуляція гепарином у некритичних пацієнтів з Covid-19».

Чому це важливо?

У пацієнтів, госпіталізованих з Covid-19, часто спостерігаються макрососудинні та мікросудинні тромбози і запалення, які пов’язані з поганим клінічним результатом. З огляду на антитромботичні, протизапальні і, можливо, противірусні властивості гепаринів, авторами було висловлено припущення: антикоагуляція гепарином, що вводиться в дозах, що перевищують зазвичай використовувані для венозної тромбопрофілактики, може поліпшити результати.

Автори провели міжнародне адаптивне Мультиплатформне рандомізоване контрольоване дослідження, щоб визначити, чи покращує первісна стратегія антикоагуляції терапевтичних доз нефракціонованого або низькомолекулярного гепарину виживання в лікарні, і чи скорочує тривалість серцево-судинних або респіраторних захворювань серед госпіталізованих пацієнтів з Covid-19, які не перебувають в критичному стані.

У чому полягає дослідження?

У цьому відкритому, адаптивному, мультиплатформенному контрольованому дослідженні вчені випадковим чином розподілили пацієнтів, які були госпіталізовані з Covid-19 і не були в критичному стані (що було визначено як відсутність інтенсивної терапії при зарахуванні). Учасники були розділені на групи з різним режимами антикоагуляції в терапевтичних дозах: з гепарином або звичайною фармакологічною тромбопрофілактикою.

Результати дослідження

Остаточна ймовірність переваг терапевтичних доз антикоагуляції над тромбопрофілактикою при звичайному догляді склала 97,3%. При цьому сильна кровотеча відбулося у 1,9% пацієнтів, які отримували антикоагулянтну терапію в терапевтичних дозах і у 0,9% пацієнтів, які отримували тромбопрофілактику.

Автори зробили висновок, що у некритично хворих пацієнтів з Covid-19 початкова стратегія антикоагуляції в терапевтичних дозах з гепарином збільшувала ймовірність доживання до виписки з лікарні з меншим використанням підтримки серцево-судинних або респіраторних органів у порівнянні зі звичайною тромбопрофілактики.

NICE видало рекомендації з імунної тромбоцитопенії і тромбозу, викликаної вакциною. Деталі – тут.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама