Гімалайський гриб виявився ефективним засобом проти раку

Дата створення: 12 Квітня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Гімалайський гриб виявився ефективним засобом проти раку

Завдяки своїм біологічно активним сполукам він здатний вбивати ракові клітини

Протягом століть у китайській медицині під час лікування онкологічних хворих використовували гімалайський гриб. Він містить біологічно активну речовину, кордицепін, який має протиракову властивість.

Гриб був вперше зареєстрований як Ben-Cao-Bei-Yao у 1694 році. Проведене дослідження китайськими фахівцями у 2018 році показало, що кордицепін регулює мікрооточення пухлини та пригнічує шляхи метастазу.

Незважаючи на свої протипухлинні властивості, кордицепін при попаданні в кровообіг швидко руйнується. В результаті лише невелика його кількість досягає ракових клітин.

Щоб посилити ефективність гімалайського гриба, вчені Оксфордського університету (Великобританія) спільно з фахівцями біофармацевтичної компанії NuCana розробили нову технологію ProTide. Вона пов’язує хімічні групи з аналогами нуклеозидів, такими як кордицепін, які метаболізуються лише після того, як досягають ракових клітин пацієнта.

Новий хімієтерапевтичний препарат під назвою NUC-7738 у 40 разів ефективніший при знищенні ракових клітин, ніж кордицепін. Перші клінічні випробування за участю онкохворих показали ефективність NUC-7738.

— NUC-7738 долає механізми клітинної резистентності. Він може стати новим засобом лікування проти онкології, — зазначили вчені, пише журнал «Клінічні дослідження раку».

Читайте також: Онкологія: які ризики та переваги протипухлинних препаратів

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама