Гіпертонія і прееклампсія у вагітних пов’язана з підвищеним ризиком інсульту у потомства

Гіпертонія і прееклампсія у вагітних пов'язана з підвищеним ризиком інсульту у потомства

Такі висновки були зроблені вченими в ході дослідження під назвою «Прееклампсія пов’язана з підвищеним ризиком інсульту у дорослих нащадків: когортне дослідження новонароджених в Гельсінкі».

Проблематика

Жінки, у яких під час вагітності розвивається прееклампсія, схильні до підвищеного ризику серцево-судинних захворювань. Від вагітностей, ускладнених прееклампсією, у народжених дітей в дитинстві спостерігається більш високий кров’яний тиск, але мало що відомо про їх стан здоров’я в довгостроковій перспективі. Автори дослідження вирішили з’ясувати, чи може гіпертонія і прееклампсія матері під час вагітності призвести до підвищеного ризику серцево-судинних захворювань у дітей?

Дослідження

Автори проаналізували дані про 6410 немовлят, що народилися в Гельсінкі та Фінляндії з 1934 по 1944 р. Вони аналізували дані про рівень артеріального тиску матерів і наявність протеїнурії під час вагітності, щоб визначити прееклампсію та гестаційну гіпертензію без протеїнурії, відповідно до сучасних критеріїв.

Результати

Двісті вісімдесят чотири вагітності були ускладнені прееклампсією (120 – неважкої і 164 – важкої) та 1592 вагітних страждали від гестаційної гіпертензії. Не було доказів того, що ці розлади вагітності були пов’язані з ішемічною хворобою серця у потомства.

Проте прееклампсія була пов’язана зі зменшенням середньої окружності голови дитини при народженні, тоді як гестаційна гіпертензія була пов’язана зі збільшенням окружності голови по відношенню до довжини тіла.

Т.ч. люди, що народилися після вагітності, ускладненої прееклампсією або гестаційної гіпертензією, мали підвищений ризик інсульту. Основні процеси можуть включати в себе локальне порушення кровоносних судин головного мозку як наслідок або уповільнення зростання мозку, або порушення росту мозку, що призводить до «зберігаючих мозок» відповідей в утробі матері.

Автори рекомендують: лікарям-гінекологам зосередити увагу на здоров’ї матері, а педіатрам – реально аналізувати такі фактори, як: високий кров’яний тиск в ранньому віці, щоб діагностувати і лікувати захворювання якомога раніше.

Довідка «МП»

Як відомо, по суті терміни гіпертензія та гіпертонія ідентичні. Різниця в тому, що гіпертонія – це захворювання або діагноз, а гіпертензія – сам факт підвищення тиску до більш ніж 140/90 одиниць.

Прееклампсія, що називалася раніше «токсикозом» або «гестозом», є ускладненням вагітності, яке характеризується підвищенням артеріального тиску і наявністю значного рівня білка в аналізі сечі. Частота цього ускладнення вагітності складає близько 2%. Як правило, перші ознаки прееклампсії з’являються після 20-го тижня вагітності.

Як наслідки коронавірусу впливають на психічне здоров’я дітей? Відповідь на це питання була проаналізована в дослідженні, деталі – на «МП».

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама