Гіпертонія може збільшити ризик розвитку цього невиліковного захворювання головного мозку

Дата створення: 22 Травня 2023
Дата оновлення: 22 Травня 2023
Гіпертонія може збільшити ризик розвитку цього невиліковного захворювання головного мозку

Вчені Копенгагенської університетської лікарні (Данія) вважають, що спадкова схильність до високого артеріальному тиску та рівня холестерину в крові пов’язана з підвищеною схильністю до хвороби Альцгеймера

Фахівці провели дослідження за участю 39 106 пацієнтів із хворобою Альцгеймера. Також вони проаналізували медичні дані 401 557 осіб, які не мали таких проблем та увійшли до контрольної групи.

Метою цього аналізу було виявлення факторів ризику, які б зупинити розвиток цього нейродегенеративного стану. Вчені спромоглися визначити, що спадкова гіперліпідемія, або високий рівень холестерину, потенційно збільшує ризик хвороби Альцгеймера. Результати аналізу показують, що учасники, у яких було виявлено ген, що призводить до вищого рівня так званого «хорошого» холестерину, були більш схильні до розвитку хвороби Альцгеймера. До групи ризику також увійшли люди з генами, відповідальними за високий кров’яний тиск.

Як пояснили дослідники, вищий рівень «хорошого» холестерину в крові пов’язаний із нижчим ризиком серцевого нападу та інсульту. Однак це також може вплинути на дисбаланс певного білка, який може сприяти розвитку хвороби Альцгеймера. Ії поява також може бути спричинена тривалою гіпертонією.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама