Гіпертиреоз викликає зміни у головному мозку: вчені

Гіпертиреоз викликає зміни у головному мозку: вчені

Щитоподібна залоза регулює роботу всього організму. Відомо, що аномальна кількість гормонів, що вона виробляє, негативно позначається на всьому організмі. Нещодавнє дослідження вчених Ґетеборзького університету (Швеція) довели, що надлишок гормонів також може вплинути на головний мозок.

Гіпертиреоз є одним із найпоширеніших ендокринних захворювань. Воно характеризується надмірним виробленням гормонів у щитоподібній залозі, що прискорює обмін речовин і змушує багато процесів в організмі протікати швидше, ніж зазвичай.

Гіпертиреоз викликає такі симптоми, як пітливість, серцебиття, втому, нервозність, занепокоєння та дратівливість. Раніше вважалося, що ці симптоми пов’язані лише з аномальним рівнем гормонів. Однак швейцарські дослідники виявили, що фізіологічні зміни відбуваються в головному мозку під час гіпертиреозу.

Вони провели дослідження за участю 62 жінок, у яких було діагностовано одну з форм гіпертиреозу — хворобу Грейвса. Всім учасницям була проведена магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного мозку з акцентом на центральні частини мозку, такі як гіпокамп та мигдалеподібне тіло. Результати сканування порівняли з даними здорових учасників контрольної групи.

Виявилося, що у пацієнток з гіпертиреозом спостерігалася зміна розмірів центральних відділів мозку: мигдалеподібного тіла та гіпокампа, які відповідають за емоції та пам’ять. Проте такі зміни можна повернути назад, запевняють експерти.

За їхніми словами, нормалізація рівня гормонів щитоподібної залози дозволяє повернути до первісного розміру розміри головного мозку, що спричиняє зменшення психічних симптомів захворювання.

Результати дослідження опубліковані в «The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism». 

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама