

Згідно зі статистикою, цим психічним розладом страждають 121 млн людей у всьому світі
Вчені з Центру медичних наук Техаського університету в Х’юстоні (США) довели, що глибока стимуляція мозку протягом року лікування може спричинити церебральні метаболічні зміни. Це може стати потенційною терапією депресії. Сучасні методи лікування ґрунтуються на прийманні антидепресантів, ефекти яких часто бувають невеликими або тимчасовими. Тому вчені намагаються знайти ефективніші засоби.
Протягом багатьох років глибоку стимуляцію мозку використовували при лікуванні пацієнтів, які страждають від хвороби Паркінсона, тремору та дистонії. Вона полягає в імплантації електродів у певні ділянки мозку. Останні генерують електричні імпульси, щоб проводити мозкову діяльність.
Експерти провели дослідження за участю десяти учасників. Перш ніж розпочати глибоку стимуляцію мозку, вони провели всім учасникам ПЕТ-сканування. Позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) була проведена ще двічі: через піврічний та річний курс лікування. Результати показали, що у восьми учасників депресія зменшилась на 50%. Це добрий результат для тих пацієнтів, які несприйнятливі до терапевтичних засобів.
Дослідження було опубліковано у Molecular Psychiatry («Молекулярна психіатрія»).
Читайте також: Депресія збільшує ризик серцевих захворювань та діабету більш ніж на 30%: дослідження