Головний біль вранці може бути симптомом небезпечного захворювання

Головний біль вранці може бути симптомом небезпечного захворювання

Існує безліч причин ранкового головного болю, наприклад, нестача кисню. Однак причини ранкового дискомфорту можуть бути набагато серйознішими.

Виною всьому — порушення сну

Німецькі дослідники провели дослідження за участю 42 пацієнтів з порушеннями сну та 30 здорових людей контрольної групи. Вони хотіли зрозуміти, як апное уві сні впливає на появу ранкового головного болю.

Усіх учасників було опитано для оцінки частоти головного болю після пробудження. Потім їм було проведено полісомнографія, тобто безперервна реєстрація індивідуальних параметрів сну. Вчені порівняли результати ночі перед початком головного болю з результатами ранку, коли біль не з’являвся.

Було відзначено, що пацієнти з апное уві сні (SAS) та люди з порушеннями сну частіше борються з ранковими головними болями у порівнянні зі здоровими людьми. Дослідники зазначають, що під час полісомнографії можна було спостерігати різні явища, які впливають на якість сну.

Отже, ранкові головні болі також пов’язані зі зменшенням загального часу сну, ефективності сну та кількості сну зі швидкими рухами очей та збільшенням часу неспання протягом попередньої ночі. Тому висновки очевидні: ранкові нездужання може бути наслідком як апное сну, а й порушень сну.

— Ми припускаємо, що дисрегуляція в анатомічно ідентичних центральних областях, що модулюють сон і ноцицепцію, може стосуватися ранкового головного болю, а не одного конкретного розладу сну, такого як SAS, — зазначають експерти, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Звідки береться головний біль вранці

Неправильне становище під час сну. Якщо голова покладена на подушку дуже високо, це напружує шийний відділ хребта, що може призвести до появи головного болю вранці.

Головний біль вранці може бути пов’язаний із внутрішньочерепним тиском. У цьому випадку необхідно звернутися до невролога та пройти обстеження щодо кровотоку в артеріях головного мозку.

Якщо крім ранкового головного болю, з’являється ще й нудота, то це може свідчити про такі захворювання:

  • про порушення циркуляції спинномозкової рідини;
  • пухлини головного мозку;
  • набряклості головного мозку;
  • кровотечі у пухлину.

У таких випадках потрібна негайна діагностика, комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія.

Реклама
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Фарширований перець при панкреатиті
Роль фаршированого перцю в збалансованому харчуван...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама