«Гормон кохання» вилікує від серцевого нападу

«Гормон кохання» вилікує від серцевого нападу

Згідно зі статтею, яка була опублікована в журналі Frontiers in Cell and Developmental Biology («Межі в клітинній біології та біології розвитку»), серце може частково відновлювати або замінювати пошкоджені тканини. Допомогти йому в цьому може так званий гормон кохання та щастя, окситоцин

Допоможе після інфаркту

Окситоцин є нейропептидом, який синтезується гіпоталамусом, а виділяється в задній частині гіпофіза головного мозку.

Цей гормон відповідає насамперед за материнський інстинкт. Але це не єдина його функція: окситоцин знижує артеріальний тиск, що сприятливо впливає на серцево-судинну систему, зменшує ймовірність запалення та захищає клітини від вільних радикалів. Рівень окситоцину підвищується під час обіймів, сексу, а також оргазму.

Згідно з новим дослідженням, окситоцин може мати ще одну важливу властивість, яка раніше була невідома: він може допомогти регенерувати серцеву тканину після травми. Завдяки цьому його можна використовувати після серцевого нападу або інфаркту міокарда.

Відновить пошкоджені тканини

Раніше було доведено, що серце здатне частково регенерувати мертві тканини. Річ у тому, що після серцевого нападу деякі клітини у зовнішній мембрані серця мігрують в інший шар, перикард, і перетворюються на стовбурові клітини. Вони можуть потім перетворитися на інші типи клітин, у тому числі й клітини серцевого м’яза, кардіоміоцити, які дозволяють серцю скорочуватися та розслаблятися. Це сприяє його відновленню. Однак результати цього процесу були визнані неефективними, а його наслідки — незначними.

Сучасні вчені вважають, що стимуляція перикардіальних клітин, яка сприяє їх перетворенню на кардіоміоцити, може згодом стати засобом відновлення серця після травми.

Експерти провели дослідження на рибках даніо, які здатні регенерувати тканини, у тому числі серця та мозку. Дослідники виявили, що протягом трьох днів після пошкодження серця мозок рибок виробляв окситоцин у 20 разів більше, ніж раніше. Потім він досяг серця, де з’єднався з рецепторами клітин перикарда і почав перетворювати їх на нові кардіоміоцити.

— Це говорить про те, що окситоцин може відігравати ключову роль у відновленні серця після травми. Знання цього дозволить розробити ліки, які допоможуть знизити ризик серцевої недостатності та покращити стан пацієнтів після інфаркту міокарда, — зазначають автори дослідження, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Цікаво, що таким же чином вчені протестували 14 інших гормонів, але жоден з них не зміг «змусити» клітини поводитися належним чином.

Читайте також: Серцево-судинна допомога людям похилого віку

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама