Грім гримнув: 42% жителів України готові до вакцинації від коронавірусу

Дата створення: 05 Листопада 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Грім гримнув: 42% жителів України готові до вакцинації від коронавірусу

Поки грім не вдарить… Усі знають цю приказку, і схоже, вона стає актуальною сьогодні й для ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні. Відношення до вакцинації серед українців суттєво змінилося. Ще у серпні 2021 р., Фонд «Демократичні ініціативи» провів в Україні соціологічне опитування на тему актуальності вакцинації для населення виявив, що 56% населення не планують проводити вакцинацію.

Як відомо, у перші місяці осені 2021 р. ситуація з рівнем захворюваності на коронавірус помітно погіршилася. На ранок 4 листопада 2021 р. в Україні було виявлено 27 377 нових хворих, що на 14,6% більше, ніж минулої доби. Як уточнили у МОЗ, серед них 1 787 дітей та 426 медичних працівників.

Кількість госпіталізованих з діагнозом Covid-19 склала 5472 людей, що на 7,9% менше, ніж за попередню добу. Кількість летальних випадків за добу – 699. Цей показник на 3% менший, ніж показник минулої доби. За попередню добу від коронавірусу в Україні вилікувалися 12 464, що на 4,3% більше, ніж за минулу добу.

Тож змінилось і ставлення українців до вакцинації. На початку листопада 2021 р. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосив результати опитування, яке показало, що 42% українців, які ще не були вакциновані проти Covid-19, готові до вакцинації за певних умов, як повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

Згідно з даними опитуванням, найбільш мотивуючим фактором для охочих пройти вакцинацію є те, що вакцинація може запобігти захворюванню на коронавірус або його ускладнення і що вони не заразять інших людей.

Загалом 60% українців позитивно ставляться до вакцинації проти Covid-19 та 62% згодні з тим, що вакцинація від Covid-19 необхідна.

Серед тих, хто ще не був вакцинований і не хоче цього робити, більшість не довіряє вакцинам, вважає, що вакцинація має більше ризиків, ніж сам Covid-19, і не хоче відчувати реакцію на вакцини. І майже чверть вважають, що вони мають медичні протипоказання для вакцинації проти Covid-19.

«МП» також писала, що в Україні 2022 р. випускатиметься перша українська вакцина від коронавірусу. Докладніше тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама