Грубі нігті на руках вказують на розвиток дерматологічних захворювань

Дата створення: 07 Лютого 2023
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Грубі нігті на руках вказують на розвиток дерматологічних захворювань

Шорстка поверхня нігтьової пластини повинна насторожити. Адже здорові нігті мають бути міцними та гладкими

Нігті виконують захисні функції від шкідливого впливу механічних факторів. Натуральна, здорова нігтьова пластина повинна бути міцною та гладкою, без змін кольору та западин. Якщо зовнішній вигляд нігтя змінюється і стає ламким, — це тривожний знак. Одним із симптомів, який має насторожити, є надмірна шорсткість нігтів.

Трахіоніхія, тобто шорсткість нігтів, зустрічається як ідіопатичне захворювання, тобто без конкретної причини, а також як симптом інших захворювань. Поверхня нігтів, уражених трахіоніхією, шорстка, як наждачний папір. Часто вкрита численними дрібними лусочками, що добре прилипають, які надають їй попелястий вигляд. Нігті тонкі та ламкі. У запущених випадках ніготь може деформуватися, розшаровуватися та тріскатися. Змінені нігті також можуть зазнати вторинної грибкової (дерматофітної) інфекції.

Трахіоніхія може бути ідіопатичною (найчастіше зустрічається у дітей), але може бути ознакою таких дерматологічних захворювань, як осередкова алопеція, червоний плоский лишай, псоріаз та атопічний дерматит. Якщо уражені всі нігті на руках та ногах, а причина невідома, це називається дистрофією двадцяти нігтів.

У багатьох людей зміни нігтів, пов’язані з ідіопатичною трахіоніхією, дозволяються спонтанно. Якщо шорсткість нігтів викликана хворобою, то дерматолог може рекомендувати засоби місцевого застосування, такі як крем з сечовиною, кортикостероїди та ретиноїди, а також пероральні засоби на основі ацитретину, біотину або циклоспорину.

Читайте також: Нігті матового кольору вказують не лише на цироз печінки

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама