Харчова залежність і психічне здоров’я у підлітків

Харчова залежність і психічне здоров'я у підлітків

Ця проблематика була проаналізована в ході дослідження під назвою «Харчова залежність і психічне здоров’я у підлітків: систематичний огляд».

Проблематика

В останні роки значна увага приділяється взаємозв’язку між харчовою поведінкою і психічним здоров’ям дітей та підлітків. В ході цього огляду автори систематично аналізували наявні дослідження, щоб з’ясувати поширеність харчової залежності, вимірюваної по Єльській шкалі харчової залежності, і вивчити її зв’язок з наслідками, пов’язаними з психічним здоров’ям у підлітків.

Дослідження

З 1 січня 2009 р. по 5 серпня 2020 р. було проведено пошук у восьми базах даних з використанням ключових слів, щоб виявити дослідження, в яких повідомляється про діагноз за шкалою Єльської харчової залежності або оцінці симптомів, або обох відразу. Всього було виявлено 27 досліджень.

Результати

Поширеність діагнозу харчової залежності коливається від 2,6% до 49,9% в неклінічних і клінічних популяціях, причому поширеність була вище у жінок і підлітків з високим статусом ваги.

Харчова залежність була пов’язана з розладом харчової поведінки, депресивними та тривожними симптомами, а також з низькою якістю життя і самооцінкою.

На думку авторів дослідження, ці асоціації мають важливе значення для оцінки і контролю харчової поведінки і психічного здоров’я підлітків і можна вивчити стратегії трансдіагностичної профілактики і лікування.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама