Хірург, який випалив свої ініціали на печінці двох пацієнтів, оштрафований на 100 000 фунтів

Дата створення: 12 Січня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Хірург, який випалив свої ініціали на печінці двох пацієнтів, оштрафований на 100 000 фунтів

Служба трибуналу для лікарів, що практикують, (MPTS) кваліфікувала його дії як професійну зарозумілість і видалила ім’я злочинця з медичного реєстру

57-річний хірург-консультант Саймон Бремхолл з невеликого села Таррінгтон, що знаходиться в Герефордширі (Англія), у грудні 2017 року в Королівському суді Бірмінгема визнав два звинувачення в тому, що використав аргоновий промінь для таврування на печінці двох пацієнтів, коли працював хірургом по трансплантації печінки у міській лікарні Королеви Єлизавети.

На слуханнях 2018 року щодо винесення вироку Бремхоллу вироку було відзначено, що одна з жертв у результаті таврування зазнала серйозної психологічної шкоди. А інша хоч і була за лікарняними записами, «не хотіла вступати в контакт» із поліцією.

Обвинувачений заявив, що таврував органи з метою зняти напругу після проведених складних та тривалих операцій з пересадки органів у 2013 році.

«Фізичне насильство над двома вразливими пацієнтами, які перебувають у несвідомому стані в клінічних умовах, один з яких зазнав значної та тривалої емоційної шкоди, серйозно підриває довіру пацієнтів та суспільства до медичної професії. А також неминуче завдає поганої слави професії в цілому», – сказано на закінчення Служби трибуналу лікарів-практиків, цитує сайт Dailymail.

Судді відхилили прохання Бремхолла, в якому він виправдовував свій вчинок високою емоційною перенапругою. На думку представників правопорядку, такі дії викликані надмірною професійною зарозумілістю, і ім’я порушника має бути видалене з медичного реєстру. Також Саймон Бремхолл присуджено штраф на 100 000 фунтів стерлінгів.

Читайте також: Кабінет Міністрів України збільшив витрати на трансплантацію органів на 90 млн гривень

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама