Холодні ноги можуть бути симптомом підвищеного холестерину: лікар

Дата створення: 28 Грудня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Холодні ноги можуть бути симптомом підвищеного холестерину: лікар

Відчуття холоду в ногах ми найчастіше відчуваємо взимку. Однак тому можуть бути інші причини, такі як дефіцит вітаміну В12, тривале приймання деяких препаратів, гіпотиреоз, цукровий діабет або синдром Рейно. Також однією із причин порушення кровообігу в ногах є високий рівень холестерину, попереджає доктор Джозеф Амбані

— Холодні ноги можуть вказувати на захворювання периферичних артерій. Атеросклеротичні бляшки, що складаються з холестерину, відкладаються в периферичних артеріях, найчастіше в нижніх артеріях кінцівок. Через це утруднюється кровообіг, що і викликає почуття холоду. Воно може з’явитися тільки в одній або відразу у двох ногах. Інші симптоми захворювання периферичних артерій включають біль у ногах при ходьбі, м’язові судоми, поколювання в кінцівках, синдром неспокійних ніг, проблеми з загоєнням ран, — розповів Джозеф Амбані в інтерв’ю Express.co.uk.

Високий рівень холестерину може роками не давати явних симптомів, саме тому він такий підступний. У багатьох людей з підвищеним рівнем у крові ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину, можуть з’являтися незначні симптоми. Їх не слід недооцінювати, оскільки вони можуть вказувати на розвиток тяжкого стану.

Симптоми підвищеного холестерину:

  • поколювання чи біль у ногах;
  • переривчаста кульгавість, тобто необхідність відпочинку під час ходьби;
  • вузлики на повіках, шкірі, колінах або сухожиллях — так звані жовті пучки, які є підшкірними відкладеннями холестерину;
  • синдром неспокійних ніг уночі;
  • зміна кольору шкіри на ногах;
  • нігті, що повільно ростуть на ногах;
  • рани, що важко гояться;
  • проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги;
  • задишка при підйомі сходами.

Будь-яка людина старше 20 років має перевіряти рівень холестерину та тригліцеридів у крові кожні п’ять років. Після 40 років це слід робити раз на два роки, а якщо результати надто високі, то щороку.

Читайте також: Нігті матового кольору вказують не лише на цироз печінки

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама