Холодний душ впливає на активність мозку: вчені

Холодний душ впливає на активність мозку: вчені

Як відомо, ранковий холодний душ бадьорить та сприяє енергійності. Останнє дослідження вчених показало, що холодна вода впливає на різні частини мозку, які відповідають за контроль уваги, емоцій та саморегуляції.

Фахівці Борнмутського університету (Великобританія) провели експеримент за участю 39 добровольців, які не мали хронічних захворювань, а самі вони не звикли приймати холодний душ.

Всім учасникам було проведено МРТ та електрокардіограми. Також вони пройшли тести для оцінки настрою. І лише після цього їм запропонували поринути у ванну з крижаною водою на 5 хв. Після цього їм знову провели МРТ та тести для оцінки настрою.

Результати показали, що після холодної води в учасників збільшилися серцебиття та ритм дихання. А самі вони повідомили, що почуваються більш активними, натхненими та уважними.

Мозкові зв’язки учасників, зроблені МРТ до та після купання, також змінилися. Так, спостерігався великий зв’язок між медіальною префронтальною корою та лівою передньою островковою часткою, а також між лівою ростральною префронтальною корою та лівою латеральною тім’яною частиною.

Ці області пов’язані з саморефлексією, обробкою думок та спогадів, увагою до реальності на основі збору сенсорної інформації. Це пояснює, чому після прийняття холодної ванни добровольці почувалися пильнішими. Все це вказує на користь холодного душу вранці.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама