Хрестоцвіті овочі, такі як капуста, допомагають при лікуванні респіраторних інфекцій: вчені

Хрестоцвіті овочі, такі як капуста, допомагають при лікуванні респіраторних інфекцій: вчені

Дослідники Інституту Френсіса Крика виявили, що хрестоцвіті овочі, такі як броколі та капуста, містять молекулу, яка створює бар’єр у легенях при попаданні в них бактерій та вірусів. Завдяки цьому зберігається опірність організму, а процес одужання покращується.

Експерти вивчили арил-вуглеводневий рецептор (AHR). Вплив цього білка на імунні клітини було вивчено раніше. Однак нове дослідження показало, що AHR також відіграє роль в ендотеліальних клітинах, що вистилають кровоносні судини в легенях.

Легке має бар’єр з двох шарів: один складається з ендотеліальних клітин і другий — епітеліальних клітин, які пропускають кисень. Але бар’єр має бути сильним, щоб запобігти попаданню вірусів та бактерій.

Вчені провели експерименти на мишах, інфікованих вірусами грипу. Частина їх разом з їжею отримувала AHR, інші — плацебо.

Виявилося, що у хворих на гризунів кров просочилася через пошкоджений бар’єр легень і потрапила до нього. Однак у мишей, які отримали AHR, у легень було менше крові. До того ж вони активніше боролися з інфекцією і не втратили стільки ваги під час хвороби, як гризуни другої групи.

— Донедавна ми переважно розглядали бар’єрний захист через призму імунних клітин. Але дослідження показало раніше невідомий метод. За допомогою його клітини, що вистилають кровоносні судини у легенях, можуть захистити легені від ушкодження грипом, — зазначив імунолог Клер Бурк, цитує Mail Online.

Експерти наголошують, що для активності AHR необхідно ввести раціон хрестоцвіті овочі, такі як капуста. І особливо не забувати про їхній цілющий вплив під час хвороби. Така дієта сприятиме швидкому одужанню.

Результати дослідження опубліковані у журналі Nature («Природа»).

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама