Хворі на діабет найчастіше схильні до втрати слуху: дослідження

Дата створення: 09 Грудня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Хворі на діабет найчастіше схильні до втрати слуху: дослідження

Згідно з дослідженнями японських вчених, надрукованих у Журналі клінічної ендокринології та метаболізму, хворі на діабет вдвічі частіше за інших страждають порушенням слуху.

Що відбувається?

В експерименті взяли участь понад 20 тисяч пацієнтів. І майже у третини з них (7400 осіб) незалежно від віку було діагностовано втрату слуху. Такі результати здивували багатьох, адже найчастіше серед ускладнень діабету називають хвороби серця, проблеми із зором, розвиток діабетичної стопи. Набагато рідше – погіршення слуху, хоча воно нерідко трапляється у таких пацієнтів.

– Високий рівень глюкози у крові може пошкодити дрібні кровоносні судини у равлику вуха та слухові нерви, що знижує здатність сприймати звуки, – пояснює президент Асоціації діабетичної освіти Польщі Беата Степанов.

Такі зміни кровоносних судин внутрішнього вуха не тільки викликають у ньому шум і скрип, але також згодом можуть стати причиною складності у розумінні інших. Наприклад, коли людина невірно тлумачить слова співрозмовника або за підвищення його голосу відчуває дискомфорт.

Що робити?

Фахівці радять тім, хто що страждає на діабет, перевіряти слух якомога раніше, щоб запобігти наслідкам хвороби.

– Але багато пацієнтів вважають за краще приховувати від свого оточення і свій діагноз, і його наслідки, – підкреслює Беата Степанов. – Слід пам’ятати, що і перше, і друге – не вирок. Хвороба потребує лікування, а при погіршенні слуху необхідно скористатися спеціальним слуховим апаратом.

До речі, ускладнень можна уникнути, якщо лікувати «цукровий» недуг належним чином. А це означає не тільки вчасно приймати призначені препарати, але також дотримуватися правильного харчування та режиму.

Avatar photo
Автор: Галина Шубіна
Журналіст
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама