Хворі на діабет зможуть приймати інсулін не щодня, а щотижня

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), на цукровий діабет страждають близько 442 млн людей у світі. Багато хто з них змушений щодня вводити інсулін. Нове відкриття вчених дозволить спростити терапію та робити замість 365 ін’єкцій на рік лише 52.
Це підтверджується двома різними дослідженнями, опублікованими в Jama та New England Journal of Medicine (Медичний журнал Нової Англії).
— Нова молекула може спростити терапію діабету. Це дозволить відмовитись від щоденних ін’єкцій, що підвищить якість життя таких пацієнтів, — пояснює дослідник, професор ендокринології в Міланському університеті (Італія) Роберто Тревізан, цитує ANSA.
Експерт повідомив, що найближчим часом очікується схвалення нової молекули регуляційними органами з лікарських засобів. Перехід від щоденного до щотижневого приймання інсуліну стане великим проривом у лікуванні цукрового діабету ІІ типу. Часто на нього страждають люди похилого віку, у яких є й інші патології, та вони повинні приймати, крім інсуліну, інші препарати. Також перехід на щотижневі ін’єкції інсуліну полегшить навантаження на медичних працівників, які змушені доглядати за такими пацієнтами протягом тривалої госпіталізації.