Хворі, які важко перенесли COVID-19, відновлюються протягом року: дослідження

Дата створення: 17 Грудня 2021
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Хворі, які важко перенесли COVID-19, відновлюються протягом року: дослідження

Вони продовжували відчувати симптоматику захворювання: м’язовий біль, швидку втомлюваність, безсоння, задишку

Подвійні стандарти

Згідно з останніми дослідженнями компанії PHOSP-COVID, у якому взяли участь вчені Оксфордовського університету, важкі хворі, які були госпіталізовані з коронавірусом, продовжували відчувати симптоми через п’ять місяців після виписки, а процес одужання зайняв близько року.

«Щоб визначити потенційні терапевтичні цілі, ми зосередилися на групах одужання через п’ять місяців після виписки з лікарні та їх взаємозв’язку з клінічними результатами через рік», – пишуть аналітики на сайті.

Вони оцінили стан 2300 таких пацієнтів по всій Великій Британії та виходили з фізичної працездатності і функціональних тестів тих, хто перехворів. При цьому самопочуття всіх респондентів було оцінено через п’ять місяців після виписки, а 807 ще через рік. З них 35,6% становили жінки середнього віку, та 27,8% тих, хто отримував інвазивну механічну вентиляцію легень (IMV).

Ожиріння небезпечне

Виявилося, що через рік після виписки з лікарні лише троє респондентів із десяти відчували себе одужалими. Інші скаржилися на швидку стомлюваність, м’язові болі, поганий сон та задишку. Найважче процес відновлення проходив у жінок, які страждають на ожиріння, і у тих, хто під час госпіталізації потребували інвазивної механічної вентиляції (IMV) для підтримки дихання.

При цьому респонденти зазначили, що якість їхнього життя, пов’язана зі здоров’ям, через рік після виписки залишалася значно гіршою у порівнянні з періодом до COVID.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама