Хворих коронавірусом з групи ризику треба зразу госпіталізувати: інфекціоніст Голубовська

Дата створення: 22 Листопада 2021
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Хворих коронавірусом з групи ризику треба зразу госпіталізувати: інфекціоніст Голубовська

Завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця професор Ольга Голубовська вважає, що великою помилкою стало те, що в літній період вакцинація від коронавірусу не була масовою. На думку Ольги Голубовської в літній період вакцинація людей з груп ризику була найбільш безпечною. А зараз реанімації наповнені саме пацієнтами, які вважаються групою ризику.

Вона уточнила, що сьогодні найбільша смертність від коронавірусу в Україні відмічається саме серед пацієнтів з групи ризику. Адже коли мова йде про пацієнтів до 40 років, то для них практично не існує відмінностей у ризику смерті між вакцинованими і не вакцинованими. А от для пацієнтів старших 50 років, якщо вони не були вакциновані від коронавірусу, ризик смерті збільшується у 2-3 рази.
І чим старші пацієнти, тим ці ризики стають більшими.

Саме через це, на думку інфекціоніста, пацієнтів з групи ризику, особливо людей старших 50-ти років, потрібно госпіталізувати відразу після того, як вони дізнаються про свій діагноз. Адже в перший тиждень хвороби вони могли б отримати специфічне противірусне лікування і зменшити ризики ускладнень.

Вона уточнила, що система лікування коронавірусу в Україні в цілому не завжди є ідеальною. Адже наразі в Україні нерідко немає доступних пероральних препаратів, які є прописані в нормативних документах. «Ніхто приписи не виконує. А шкода, бо вже є дослідження, які підтверджують, якщо дотримуватися такої тактики, до 80 відсотків попереджається ризик тяжкого перебігу захворювання», – уточнила Ольга Голубовська.

Раніше «МП» також писала, що місць для пацієнтів із коронавірусом у лікарнях Одеси немає.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама