Хворим на діабет І типу більше не доведеться робити уколи інсуліну: відкриття

глюкометр

Вчені Массачусетського технологічного інституту (США) розробили пристрій розміром з жувальну гумку, що виробляє нескінченний запас кисню, необхідний для наповнення організму діабетика клітинами, що продукують інсулін. 

Хворі на діабет І типу зможуть відмовитися від щоденного введення інсуліну завдяки новому пристрої, що імплантується. Воно засноване на здатності розщеплювати водяну пару на складові — водень і кисень. Потім зберігає цей кисень у камері, щоб стимулювати вивільнення трансплантованих острівцевих клітин, які виробляють інсулін.

Маленький пристрій не потребує дротів чи батарей. Воно створює невелику напругу близько двох вольт, що генерується резонансним індуктивним зв’язком. Настроєна магнітна котушка зовні тіла, яку можна носити як пластир на шкірі, передає енергію на невелику гнучку антену всередині пристрою, забезпечуючи бездротову передачу енергії.

Цей розроблений підхід може бути використаний для доставлення клітин, які продукують інші типи білків, які необхідно вводити протягом тривалих періодів часу.

Поки що новий пристрій був протестований на мишах. Експерти планують продовжити його дослідження за участю добровольців.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама