Хвороба Альцгеймера: знаменитості, які стали її жертвами

Дата створення: 18 Травня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Хвороба Альцгеймера: знаменитості, які стали її жертвами

Серед зірок чимало таких пацієнтів

Хто схильний до хвороб Альцгеймера: від акторів до президента

Хвороба Альцгеймера характеризується втратою пам’яті та зниженням когнітивних функцій через загибель клітин мозку. Цій неврологічний розлад вражає близько 6% людей віком 65 років і старше. Серед них є чимало відомих особистостей.

Рита Хейворт

Американська зірка Ріта Хейворт прославилася у 1940-х роках. У 70-х у неї почалися проблеми із пам’яттю. Однак поставити діагноз правильно не могли: хвороба Альцгеймера та алкоголь, до якого вона була упереджена, не давали чіткої картини лікарям до 1980 року. З того часу Хейворт стала «обличчям хвороби Альцгеймера» і привернула увагу всього світу до цього розладу.

Рональд Рейган

Колишній американський президент Рональд Рейган через кілька років після свого перебування на посаді написав відкритий лист, у якому повідомив громадськість, що страждав на хворобу Альцгеймера. Він згадав, що він та його дружина вирішили розповісти про хворобу, щоб підвищити поінформованість про неї. «Можливо, це сприятиме чіткішому розумінню окремих осіб та сімей, які торкнулися цього», — зазначив 40-й президент Америки.

Хвороба Альцгеймера: ознаки  — втрата пам’яті та свідомості

Пітер Фальк

У Пітера Фалька, який прославився роллю лейтенанта в серіалі «Коломбо», у 81 рік було діагностовано хворобу Альцгеймера. За словами особистого лікаря, іменитий актор навіть не пам’ятав своєї зіркової ролі. А за три роки помер.

Омар Шаріф

У 2015 році стало відомо, що єгипетський актор Омар Шаріф страждає на хворобу Альцгеймера. На той час він не міг грати через проблеми з пам’яттю. Його син Тарек повідомив про це Національну щоденну газету: «Важко сказати, чи перебувати у батька хвороба Альцгеймера на останній стадії. Очевидно, що його стан не покращає, а лише погіршиться». Тарек мав рацію: невдовзі володаря «Золотого глобуса» не стало.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама