Хворобу Альцгеймера можна діагностувати по краплі крові лише за три години

Хворобу Альцгеймера можна діагностувати по краплі крові лише за три години

Можливість раннього розпізнавання ризику Альцгеймера означає більше шансів на успішне лікування. Досі діагностика найчастіше відбувалася, коли хвороба вже була запущена. Медичний університет Білостока (Польща) вже придбав аналізатор для тестування деменції.  

— Коли відбувається атрофія кори головного мозку, ці зміни вже є незворотними. Якщо почати діяти на стадії ранніх симптомів, коли немає великих змін в атрофічному мозку, є шанс зупинити це захворювання або навіть навернути його назад, — розповідає невролог Марцін Ратайчакю.

Новий тест на хворобу Альцгеймера проводиться на основі білків, які були взяті під час аналізу крові пацієнта. Досі це було можливе лише шляхом взяття зразка зі спинномозкової рідини.

— Якщо пацієнт ставиться до так званої групи ризику, тобто у нього були рідні з хворобою Альцгеймера, то можна за краплею крові визначити, чи передасться йому це захворювання, — продовжує діагност Агнешка Кульчинська-Пшибік, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Сучасний аналізатор, набутий Медичним університетом Білостока, є першим подібним приладом у Польщі. Він у тисячу разів чутливіший, ніж інші доступні пристрої та допоможе розпізнати схильність до деменції на ранній стадії розвитку всього за три години.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама