Ібупрофен посилює біль при артриті: вчені

Дата створення: 25 Листопада 2022
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Ібупрофен посилює біль при артриті: вчені

Згідно з дослідженню вчених Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США), використання болезаспокійливих та протизапальних препаратів може з часом збільшити біль у колінному суглобі у пацієнтів, які страждають на остеоартрит

Остеоартрит є найпоширенішою формою артриту, що стосується понад 500 млн людей у всьому світі. Найчастіше він проявляється у руках, стегнах і колінах і пояснюється зношеністю суглоба, що супроводжується запаленням чи хворобливою набряклістю.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) зазвичай призначаються при болю та запаленні при остеоартриті. Але про вплив таких ліків на прогрес захворювання нічого не було відомо.

— Вплив НПЗЗ на синовіт, або запалення мембрани, що вистилає суглоб, ніколи не аналізувалося з використанням структурних біомаркерів на основі магнітно-резонансної томографії, — сказала в інтерв’ю журналу RSNA співробітник кафедри радіології та біомедичної візуалізації університету Йоханна Луїтєнс.

Вчені вирішили проаналізувати зв’язок між використанням нестероїдних протизапальних засобів та синовітом у пацієнтів з остеоартритом колінного суглоба. А також оцінити, як лікування нестероїдних протизапальних засобів впливає на структуру суглобів.

Фахівці провели дослідження за участю хворих з помірним та тяжким остеоартритом, які менш як рік приймали нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). А також 793 здорових учасників, які ніколи не лікувалися НПЗП.

Усі учасники пройшли 3Т МРТ колінного суглоба на початок дослідження та після закінчення його. Експеримент тривав чотири роки. Обстеження дозволило виявити біомаркери запалення для оцінки прогресування артриту, такі як товщина та склад хрящів.

Результати не показали довгострокової користі від використання нестероїдних протизапальних засобів. Запалення суглобів та якість хряща були гіршими на початковому рівні в учасників, які приймали нестероїдні протизапальні засоби, порівняно з контрольною групою, і погіршувалися при чотирирічному спостереженні.

На думку експертів, дослідження показало, що нестероїдні протизапальні препарати не сприяють зменшенню запалення або уповільненню прогресування остеоартриту колінного суглоба.

Дослідження було представлено на щорічних зборах Радіологічного товариства Північної Америки.

Читайте також: Ібупрофен може спричинити шлунково-кишкові кровотечі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама