Ідеальний час для тренувань: жінкам — вранці, чоловікам — увечері

Дата створення: 14 Червня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Ідеальний час для тренувань: жінкам — вранці, чоловікам — увечері

У першій половині дня ефективні вправи для спалювання черевного жиру та зниження тиску, а у другій — для зміцнення здоров’я серця

Для гарного самопочуття

Вчені з коледжу Скідмор у Саратога-Спрінгс (США) вивчили, як різний режим вправ по-різному впливає на фізичну працездатність, кардіометаболічне здоров’я чоловіків та жінок залежно від часу доби, коли відбувається тренування.

Вони провели експеримент за участю 30 жінок та 26 чоловіків віком від 25 до 55 років, які практикували регулярну фізичну активність: понад 30 хвилин протягом 4 днів на тиждень. Учасникам було запропоновано тренуватися протягом 12 тижнів, а також дотримуватися діети.

Тренування включали спринти, вправи з обтяженнями, з розтяжкою та опором. При цьому всіх учасників розділили на дві групи: перша займалася вранці (6:30–8:30), а друга — ввечері (18:00–20:00).

Як виявилося, ранкові та вечірні заняття мали різні результати, особливо для жінок. Так, ті з них, хто займався у першій половині дня, спалили черевного жиру та знизили кров’яний тиск на 7% більше, ніж ті, хто займався спортом увечері.

Як виявилося, ранкові та вечірні вправи мали різні результати, особливо для жінок. Так, ті з них, хто займався у першій половині дня, спалили черевного жиру та знизили кров’яний тиск на 7% більше, ніж ті, хто займався спортом увечері. Ранкові тренування також спричинили збільшення сили ніг. У той час, як жінки, які тренувалися ввечері, показали велику силу верхньої частини тіла. Їхня м’язова сила покращилася на 29%, а витривалість — на 15% у порівнянні з тими, хто тренувався вранці.

Біоритми здоров’я

Дослідження також показало, що у порівнянні з жінками на чоловіків менше впливає час занять. Проте, вечірні вправи призвели до невеликого зниження артеріального тиску та більшого окислення жирів, ніж ранкові вправи, що є ознакою того, що організм готується до довгострокової втрати жиру. І, знову ж таки, вечірні тренування покращили виносливість на 55%.

— Жінки, зацікавлені у зниженні ваги на животі та артеріального тиску, мають розглянути можливість вправ вранці. Навпаки, вечірні вправи ідеально підходять для чоловіків, зацікавлених у покращенні здоров’я серця та обміну речовин, а також емоційного добробуту, — сказав фізіолог Пол Арсьєро з коледжу Скідмор, пише Today.

Вчені пояснюють це тим, що у чоловіків та жінок різні біологічні ритми, які впливають на фізіологію та психологію протягом дня. Програмування, таким чином, доби, коли краще займатися спортом, може значно вплинути на поліпшення самопочуття.

Результати були опубліковані в журналі Frontiers in Physiology («Кордони у фізіології»).

Читайте також: Спорт допомагає запобігти появі діабету: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама