Інфаркт міокарда можна сплутати з харчовим отруєнням

Цей небезпечний стан, як правило, проявляється пекучим болем, що стискає, за грудиною. Але іноді буває інакше.
Обережно, сердце!
Інфаркт міокарда — це некроз серця, спричинений ішемією. Зазвичай напад відбувається внаслідок розриву атеросклеротичної бляшки в коронарній судині, що забезпечує кров’ю серце. Коли бляшка розривається, довкола неї утворюється тромб. Він закриває коронарну судину і повністю перекриває приплив крові до серцевого м’яза, що призводить до ішемії цього органу.
Чим довше закрито артерію і блоковано кровопостачання, тим більше в області серця відмирає тканини. Ось чому так важливо швидко розпізнати симптоми та провести відповідне лікування, спрямоване на відкриття коронарної артерії: це дасть шанси врятувати життя хворому.
Ціна помилки — життя
Як правило, серцевий напад починається з болю в грудині, який може віддавати в шию, спину, руки або плече. Людину кидає в піт, у неї з’являються запаморочення, задишка. І їй потрібна негайна медична допомога.
Але буває інакше. Починає сильно «крутити» живіт. Якщо при цьому з’являється нудота або блювота, хворий списує це на харчове отруєння. Але сильний біль в епігастрії, у правій половині живота чи підребер’ї, є сильною ознакою абдомінального або гастрологічного інфаркту.
Розпізнати цей специфічний симптом нетямущій людині дуже складно: часто класичні прояви інфаркту міокарда відсутні. А це може спричинити втрату дорогоцінного часу та призвести до незворотних наслідків. Ось чому слід негайно викликати бригаду швидкої допомоги та зробити електрокардіограму.