Інфаркт у жінок проявляється інакше, ніж у чоловіків: кардіолог

Інфаркт у жінок проявляється інакше, ніж у чоловіків: кардіолог

Дослідження «Вік серця поляків», проведене Natpol у 2011 році, показує, що кардіологічне здоров’я польських жінок віком понад 40 років швидко погіршується. На це впливають гормональний фонд та неправильний спосіб життя. Коли жінка входить у період менопаузи, вона збільшує ризик розвитку серцевих захворювань. Рівень естрогену починає падати, що призводить до підвищення рівня крові так званого «поганого» холестерину. Метаболізм глюкози погіршується, що створює схильність до діабету II типу. У цей час жінки також починають різко набирати вагу. Усі ці фактори впливають на стан серцево-кровоносної системи.

— Жінки хворіють на інфаркт не рідше за чоловіків, просто у них він буває пізніше. До клімактеричного періоду вони знаходяться під захистом ендокринної системи, а потім починають наздоганяти чоловіків. Частота серцевих нападів у 50-річних чоловіків така сама, як і у 60-річних жінок, — пояснює професор, кардіолог Артур Мамкарц, повідомляє Radio ZET.

Жінки переживають симптоми серцевого нападу інакше, ніж чоловіки. Основним симптомом для них є сильний біль у грудях, який супроводжується задишкою і/або печінням. Іноді вона може проявитися у животі та спричинити блювоту. З цієї причини часто багато хто підозрює харчове отруєння та затягує лікування, що тільки посилює хворобу.

  • Якщо ви відчуваєте незвичайний біль у грудях, животі або між лопатками, негайно викликайте лікаря. Кардіологи недарма говорять про «золоту годину» в контексті інфаркту — цим варто скористатися й якнайшвидше вжити відповідних заходів.

Не слід приймати пігулки від болю, просто намагайтеся менше рухатися. Послабте свій одяг, щоб нічого не стискало та не заважало подиху.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама