Інсуліновий спрей для носа покращує пам’ять при хворобі Альцгеймера

Инсулиновый спрей для носа улучшает память при болезни Альцгеймера

Дослідники Каліфорнійського університету (США) вважають, що назальний спрей з інсуліном, потрапляючи в ніс, всмоктується в кровотік і переноситься в мозок. Там він очищає шкідливі відкладення, так звані амілоїдні бляшки, які викликає цей вид деменції.

Ліків проти хвороби Альцгеймера немає. При цьому ризик розвитку цього нейрокогнітивного розладу підвищується у хворих на діабет. Вважається, що резистентність до інсуліну може бути чинником хвороби Альцгеймера. Адже у головному мозку з’являються рецептори інсуліну — білки, які поглинають глюкозу.

За останні десять років численні дослідження були спрямовані на вивчення впливу інсуліну на розвиток деменції. Американські вчені проаналізували 11 досліджень, у яких взяли участь пацієнти із хворобою Альцгеймера, а також ті, у кого спостерігалися легкі когнітивні порушення. Частина їх отримували інсуліновий спрей для носа — один раз на день протягом чотирьох місяців. Після цього вчені провели тести.

Виявилося, що ті добровольці, які використовували назальний спрей, краще впоралися з завданнями: вони змогли перерахувати названі десять слів, вказати день тижня і час сезону. Все це вказує на те, що за час використання спрею у них покращилася пам’ять.

Експерти вважають, що такий ефект пояснює дією гормону інсуліну. Однак їм необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чи такий спрей буде ефективним для людей з хворобою Альцгеймера.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама