Інтенсивне лікування з цільовим систолічним артеріальним тиском від 110 до менше 130 мм рт. ст. у літніх пацієнтів з артеріальною гіпертензією – більш ефективне

Дата створення: 08 Вересня 2021
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Інтенсивне лікування з цільовим систолічним артеріальним тиском від 110 до менше 130 мм рт. ст. у літніх пацієнтів з артеріальною гіпертензією - більш ефективне

Такі висновки зробили вчені в ході дослідження під назвою «Випробування інтенсивного контролю артеріального тиску у літніх пацієнтів з артеріальною гіпертензією», опублікованого в авторитетному виданні Nejm.

На думку авторів дослідження, до моменту його проведення, відповідний цільовий показник систолічного артеріального тиску для зниження ризику серцево-судинних захворювань у літніх пацієнтів з гіпертонією – залишається невивченим.

Тому автори роботи провели дослідження STEP (Стратегія втручання щодо артеріального тиску у літніх пацієнтів з артеріальною гіпертензією), щоб оцінити, чи може інтенсивне лікування (цільовий систолічний артеріальний тиск від 110 до < 130 мм рт. ст.) знизити ризик серцево-судинних захворювань в більшій мірі, ніж стандартне лікування (від 130 до менше 150 мм рт. ст.).

В ході дослідження, автори роботи призначили китайським пацієнтам у віці від 60 до 80 років з артеріальною гіпертензією цільове значення систолічного артеріального тиску від 110 до менше 130 мм рт. ст. (інтенсивне лікування) або цільове значення – від 130 до менше 150 мм рт. ст. (стандартне лікування).

Раніше, частими наслідками таких пацієнтів були такі стани, як: інсульт, гострий коронарний синдром (гострий інфаркт міокарда та госпіталізація), гостра декомпенсована серцева недостатність, коронарна реваскуляризація, фібриляція передсердь або смерть, пов’язана із захворюваннями серцево-судинної системи.

Результати дослідження.

З 9 624 пацієнтів, які пройшли скринінг на відповідність критеріям, 8 511 були включені в дослідження; 4 243 пацієнта були випадковим чином віднесені до групи інтенсивного лікування, а 4 268 – до групи стандартного лікування.

Через 1 рік спостережень середній систолічний артеріальний тиск склав 127,5 мм рт. ст. в групі інтенсивного лікування та 135,3 мм рт. ст. – в групі стандартного лікування.

Протягом середнього періоду спостереження (3,34 року) події первинного наслідку (хвороби, перераховані вищу) були виявлені у 147 пацієнтів (3,5%) в групі інтенсивного лікування в порівнянні з 196 пацієнтами (4,6%) в групі стандартного лікування.

Коефіцієнт ризику інсульту склав – 0,67, гострого коронарного синдрому – 0,67, гострої декомпенсації та серцевої недостатності 0,27, коронарної реваскуляризації – 0,69, фібриляції передсердь – 0,96 та смерті від серцево-судинних причин – 0,72.

Висновки дослідження.

У літніх пацієнтів з артеріальною гіпертензією інтенсивне лікування з систолічним цільовим артеріальним тиском від 110 до менше 130 мм рт. ст. призвело до більш низької частоти серцево-судинних хвороб, ніж стандартне лікування з цільовим значенням від 130 до менше 150 мм рт.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Як писала «МП» раніше, дослідження виявило, що продукти, багаті флавоноїдами, знижують артеріальний тиск за рахунок дії кишкових бактерій.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама