Інтервальне голодування допомагає запобігти діабету та ожирінню: дослідження

Дата створення: 15 Лютого 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Інтервальне голодування допомагає запобігти діабету та ожирінню: дослідження

Вчені стверджують, що такий тип дієти зміцнює імунітет

Інтервальне голодування — це система харчування, за якої продукти вживаються в рамках певного «харчового вікна», а за його межами допускаються лише напої (несолодкий чай, кава та вода). Таким чином, періоди голодування чергуються з періодами їди. «Харчові вікна» зазвичай тривають 8, 6 або 4 години, тому час голодування триває 16, 18 або 20 годин відповідно.

Раніше вченим вдалося встановити, що голодування та імунітет взаємопов’язані, проте досі не могли зрозуміти, як імунна відповідь визначає метаболічне здоров’я. Оскільки печінка є регулятором обміну речовин, датсько-німецька група вчених вирішила вивчити, як клітини печінки та імунні клітини, виявлені в ній, взаємодіють одна з одною під час голодування.

Дослідники просканували ДНК клітин печінки та імунних клітин, щоб побачити, які частини ДНК активні під час голодування та які молекули звільняються при цьому. Виявилося, що ці дві групи клітин «спілкувалися» один з одним через глюкокортикоїдний рецептор, білок, який є у всіх клітинах організму.

—  Цей рецептор забезпечує зв’язок між досліджуваними клітинами під час голодування. Це говорить, що клітини імунітету мають здатність модулювати вплив голодування на метаболізм, — каже співавтор дослідження, доктор Енн Лофт, передає Radio ZET.

Дослідження показало, що добровільне переривчасте голодування корисне для запобігання багатьом метаболічним захворюванням, включаючи діабет ІІ типу та ожиріння. Вчені сподіваються, що їхнє відкриття допоможе краще зрозуміти природу багатьох захворювань та розробити ефективні методи лікування, засновані на голодуванні.

Читайте також: Голодування протягом 12-18 годин може допомогти схуднути

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама