Інтервальне голодування корисне хворим на діабет II типу: лікарі

Дата створення: 30 Грудня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Інтервальне голодування корисне хворим на діабет II типу: лікарі

Інтервальне голодування – це прийняття їжі в період конкретного часу. Так, наприклад, при варіанті 16/8, можна їсти протягом восьми годин, а потім на 16 годин відмовитися від їжі. Вважається, що такий підхід допомагає зміцнити здоров’я і навіть потребу в медикаментах у хворих на діабет II типу

Ефективна дієта   

Лікарі університету Мічигану в Маунт-Плезант (США) підготували на цю тему огляд, який опублікували в журналі «Клінічний діабет і ендокринологія».

Як відомо, у хворих на діабет II типу спостерігається висока концентрація глюкози в крові, або гіперглікемія. Цьому можуть сприяти кілька факторів. Серед них – зниження секреції інсуліну та інсулінорезистентність.

Медики радять таким пацієнтам дотримуватися збалансованої дієти, стежити за вагою та займатися спортом. Однак багатьом також необхідно приймати ліки для нормалізації рівня глюкози у крові. А вони підвищують інсулін, що може призвести до тяжких ускладнень. Ось чому багато хто намагається звести до мінімуму приймання спеціальних препаратів шляхом обмеження калорій. Але для них ефективнішим стане інтервальне голодування, запевняють вчені.

Скинути зайве

Вони проаналізували низку клінічних досліджень 1990-2020 років. І дійшли висновку, що таке харчування сприяє зменшенню ваги, зниженню рівня інсуліну та лептину, нормалізації адипонектину.

– Пацієнти, які дотримувалися інтервального голодування під наглядом лікаря, змогли повністю змінити свою потребу в інсуліновій терапії, – стверджують вчені.

Вони спостерігали за трьома хворими на діабет II типу, які протягом одного місяця після такої дієти змогли схуднути і перестали приймати інсулін.

Вчені схильні думати, що інтервальне голодування допомагає зменшити жирові відкладення та резистентність до інсуліну не лише коштом обмеження калорій, а й через метаболічне перепрограмування.

Avatar photo
Автор: Ольга Поліщук
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама