Ішемічної хвороби серця немає. Хвороби Альцгеймера, можливо, також: відкриття

Ішемічної хвороби серця немає. Хвороби Альцгеймера, можливо, також: відкриття

Американський лікар Дін Орніш прославився у 90-х роках своїм незвичайним підходом до хвороб серця. Він вважає, що зміна способу життя дозволяє зберегти здоров’я серця та запобігти розвитку хвороби Альцгеймера

У 1990 році Дін Орніш провів клінічне випробування, в якому використовував передові візуальні сканування. Це дозволило довести, що ішемічну хворобу серця можна звернути лише за допомогою дієти, фізичних вправ, зниження стресу та соціальної підтримки.

Сьогодні професор медицини хоче довести, що ті ж чотири аспекти способу життя можуть уповільнити, зупинити або навіть звернути назад хворобу Альцгеймера на ранній стадії.

— Попередні дослідження показали, що помірні зміни способу життя можуть сповільнити прогрес деменції. Якщо ж збільшити їхню інтенсивність, то це може зупинити або навіть обернути її розвиток, — стверджує професор.

За останні 20 років Дін Орніш довів, що правильний спосіб життя дозволяє нормалізувати цукор та знизити рівень «поганого» холестерину в крові на 40%. Це перешкоджає розвитку депресії, діабету, хвороб серця, а також зростанню клітин раку передміхурової залози у чоловіків.

— Усі хронічні захворювання мають одні й ті самі основні біологічні механізми: хронічне запалення, окислювальний стрес, зміни в мікробіому та експресії генів, надмірну стимуляцію симпатичної нервової системи. На розвиток кожного з них  впливає харчування. Варто його змінити, і хвороби підуть геть, — пояснює Орніш, цитує портал Medonet.

Читайте також: Харчування може вплинути на розвиток депресії: вчені

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама