Італійські лікарі обстежили пацієнта з вродженою аномалією – відсутністю жовчного міхура

Це місце ідеально замаскував сегмент товстої кишки
Унікальний випадок продемонстрували експерти Європейської асоціації ендоскопічної хірургії на 17 Всесвітньому конгресі ендоскопічної хірургії, який нещодавно пройшов Барселоні.
Хірурги лікарні Ланчано (провінція К’єті) Федеріко Сельваджі та Сімоне Ді Руссо провели лапароскопічне обстеження у 80-річного пацієнта, який лікувався від кольок.
Під час проведення операції виявилося, що він має рідкісну вроджену аномалію, відому як агенезію (або відсутність) жовчного міхура. Протікає вона безсимптомно, тому хворий ніколи не відчував занепокоєння.
– Частота виникнення цієї вади дуже низька, від 0,01% до 0,04%. Передопераційна діагностика складна, а ультразвукове дослідження черевної порожнини як дослідження першого рівня має низьку чутливість, – пояснюють хірурги. – У нашому випадку ультразвукове дослідження помилково визначило як жовчний міхур частину поперечної ободової кишки, яка прилипла до ложа печінки. Діагноз агенезу жовчного міхура було поставлено під час хірургічного обстеження. А за допомогою малоінвазивних методів дослідницької лапароскопії вдалося діагностувати агенезію жовчного міхура, не допускаючи ускладнень, що торкаються жовчовивідних шляхів.