Ізраїль, Німеччина, Франція і Великобританія вирішили вакцинувати групи ризику бустерною вакциною

Ізраїль, Німеччина, Франція і Великобританія вирішили вакцинувати групи ризику бустерною вакциною

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) виступила з ініціативою ввести заборону на бустерні щеплення від COVID-19 до кінця вересня 2021 г. Це рішення, на думку експертів ВООЗ, було обумовлено потребою надати вакцини біднішим країнам, які на сьогоднішній день гостро відчувають їх нестачу.

Представники ВООЗ, зокрема, уточнювали, що організація не виступає проти бустерів для вразливих груп населення, таких як люди з ослабленим імунітетом, які можуть недостатньо реагувати на дві дози. Однак виступає проти вакцинації дітей, в той час як багато людей похилого віку та медичні працівники в усьому світі залишаються незахищеними від COVID-19.

При цьому згідно повідомленням The Вmj, все більша кількість країн в світі розглядають можливість впровадження бустерних щеплень в зв’язку з побоюваннями того, що дві дози вакцини не забезпечать достатнього захисту від високоінтенсивного дельта-варіанту.

Як зазначає Firstpost, Ізраїль, Німеччина, Франція і Англія відхилили заклик Всесвітньої організації охорони здоров’я ввести мораторій на бустерні уколи вакцини від COVID-19.

Німеччина.

Згідно з даними міністра охорони здоров’я Німеччини Йенс Шпана, «62% дорослих німців зробили хоча б одне щеплення від Covid-19, 52% – повністю вакциновані».

Як зазначає Reuters, 2 серпня 2021 р. було прийнято рішення міністрів охорони здоров’я федерального і місцевих урядів, згідно якого з початку вересня 2021 р. в Німеччині рекомендовано робити щеплення від COVID-19 Pfizer / BioNTech і Moderna людям похилого віку та людям, що мають захворюваннями групи ризику, а також тим, хто потребує догляду. Вони зокрема, відзначали що таке рішення обумовлене тим, що дельта-варіант коронавирусу продовжує своє швидке поширення, а тести показують, що ефективність вакцини з часом знижується.

Для реалізації даного завдання, в Німеччині заплановано знову розгорнути мобільні бригади вакцинації. При цьому, уточнюється, що лікарі загальної практики також повинні отримати можливість робити ревакцинацію. Ревакцинацію рекомендують також проводити всім бажаючим, які раніше були щеплені вакцинами від компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson.

У відповідь на рекомендацію ВООЗ щодо заборони бустерних вакцин і необхідності надання вакцин бідним країнам, представники міністерства охорони здоров’я Німеччини відповіли наступне: «Можливість повторної вакцинації в вересні призначена для забезпечення належного захисту тих, хто піддається особливому ризику. Німеччина також пожертвує не менше 30 мільйонів доз вакцини країнам, де до сих пір практично не проводилися вакцинації».

«Ми хочемо надати вразливим групам в Німеччині профілактичну третю вакцинацію і в той же час підтримати вакцинацію якомога більшого числа людей в світі», – заявили в міністерстві.

Франція.

У Франції відповідне рішення Вищої ради громадської охорони здоров’я (Haut Conseil de la santé publique – HCSP) очікують в серпні. Президент Республіки займає з цього питання чітку позицію: «Швидше за все, буде потрібно третя доза. Не для всіх прямо зараз. Але в будь-якому випадку – для самих слабких і найстаріших. На даному етапі, – говорить він, – турбують тільки ці цільові групи населення».

Ізраїль.

Як зазначає Hindustantimes, Ізраїль став першою країною, яка прийняла рішення  зробити третє щеплення від COVID вакцини Pfizer людям старше 60-ти років. Згідно з повідомленням, Ізраїль вакцинував як мінімум 57% з 9,3 мільйона населення обома дозами і 64% – як мінімум однієї дозою.

До слова, в США також все активніше обговорюють питання введення додаткових щеплень.

Великобританія.

У Великобританії в серпні 2021 р. також приймуть остаточне рішення з приводу бустерних доз. У червні 2021 р. з’явилося попереднє рішення Об’єднаного комітету по вакцинації та імунізації (Joint Committee on Vaccination and Immunisation – JCVI) про ревакцинації з вересня 2021 р. людей, найбільш уразливих до COVID-19. Зокрема, Великобританія вже закупила 60 мільйонів додаткових доз вакцини Pfizer на той випадок, якщо цієї осені вразливим людям знадобиться третє щеплення.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама