Johnson & Johnson тимчасово зупинив виробництво вакцини від COVID-19

Дата створення: 10 Лютого 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Johnson & Johnson тимчасово зупинив виробництво вакцини від COVID-19

У планах американської компанії — запустити випуск більш прибуткової вакцини

Холдинг Johnson & Johnson був єдиним, хто випускав однодозову вакцину проти COVID-19. І хоча в Європі вона була не така популярна, як інші, багато африканських країн купували саме цю вакцину, оскільки вона не вимагає особливих умов зберігання.

Звістка про те, що в кінці 2021 року компанія закрила своє підприємство з випуску вакцини проти COVID-19 в голландському місті Лейден викликало ефект бомби, що розірвалася. Одними з перших на цю новину, опубліковану на сторінках New York Times, відреагували експерти в Африканському союзі та інформаційному центрі Covax, відповідального за доставлення вакцин до бідних країн. За словами керівника Африканського союзу, доктор Айоаде Алакія, «не час припиняти виробничі лінії, коли життя людей у країнах, що розвиваються, висить на волосині».

Своєю чергою чергу представник Johnson & Johnson Джейк Сарджент запевнив, що для занепокоєння немає причин: постачання вакцини продовжується, а в резерві є мільйони готових доз. Припинення виробництва є тимчасовим, і незабаром завод розпочне виробництво препаратів проти COVID-19.

Однак, як стверджують проінформовані джерела, одні заводи вже здані в оренду, інші — ще не запущені, а треті не отримали дозволу на випуск вакцини. Та й у планах компанії налагодити випуск експериментальної вакцини проти іншого вірусу, яка буде більш прибутковою.

Читайте також: Вакцина CoronaVac виробництва Sinovac збільшує ризик паралічу Белла (периферичного паралічу лицьового нерва)

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама