Кардіолог пояснив, чи підвищує кава артеріальний тиск

Дата створення: 03 Лютого 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Кардіолог пояснив, чи підвищує кава артеріальний тиск

Та чому не варто від нього відмовлятися

Замість снодійного?

— Кофеїн має два механізми, у яких діаметрально протилежні властивості. По-перше, стимулює центральну нервову систему, що збільшує частоту серцевих скорочень та підвищує артеріальний тиск. А по-друге, викликає розширення кровоносних судин, що… знижує кров’яний тиск, — каже президент Польського товариства кардіологів, професор Пшемислав Мітковський, повідомляє Radio ZET.

Та радить кожному перевірити, як цей напій впливає на нього. Адже є люди, у яких кава викликає прискорене серцебиття, і їм слід обмежити її споживання до мінімуму. Але є й інші, у яких кава знижує артеріальний тиск, і вони не можуть, щоб не випити її перед сном. Чому так відбувається?

Винні гени

Кофеїн виводиться печінкою, а швидкість метаболізму визначається генетично. Наскільки швидко ми засвоюємо кофеїн, залежить від форми, або алелі, гена. Так, люди з алелем CYP1A2*1A мають швидший метаболізм, а з алелем CYP1A2*1F — повільний. Тому перші можуть не відчувати стимулюючу дію кави, тоді як у других вона може спричинити підвищення артеріального тиску. Проте, навіть у цьому випадку, не варто відмовлятися від цього напою. Краще вибрати каву без кофеїну. Річ у тому, що вона, крім кофеїну, містить багато корисних інгредієнтів, які запобігають розвитку атеросклеротичних бляшок, а також знижують ризик утворення тромбів.

Читайте також: Кава захищає печінку від раку: вчені

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама