Кардіолог розповів, скільки разів може статися інфаркт

Дата створення: 14 Березня 2023
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Кардіолог розповів, скільки разів може статися інфаркт

Деякі люди помирають після першого серцевого нападу, інші протягом життя можуть пережити кілька. Все залежить від того, як швидко було надано медичну допомогу

Найчастішою причиною ішемії є звуження, або оклюзія, кровоносної судини атеросклеротичною бляшкою. Ступінь інфаркту залежить від багатьох факторів, у тому числі від ступеня звуження судини, місця її закриття та тривалості ішемії.

— Раніше вважалося, що можна пережити один інфаркт, можливо другий, а ось третій вже смертельний. Але тоді лікування серцевих нападів було набагато менш ефективним, ніж зараз. Сьогодні лікарі мають можливість очищати артерії, вживлювати стенти, що дозволяє відновити закриту чи критично звужену артерію. І пацієнт може пережити кілька серцевих нападів, — пояснює кардіолог Медичного університету Сілезії (Польща) Даміан Кавецький, повідомляє Radio ZET.

Від того, чи виживе хворий, залежить, як швидко йому нададуть медичну допомогу. В ідеалі між появою перших симптомів інфаркту та відновленням кровотоку має пройти не більше однієї години.

На жаль, практично це трапляється рідко. До того ж серцевий напад не завжди дає характерні симптоми, такі як біль у грудях, задишка чи занепокоєння. Іноді, особливо у жінок, симптоми можуть вказувати на розлад шлунка або стомлюваність, яка проявляється непритомністю або запамороченням.

До приїзду швидкої допомоги хворому має бути надана відповідна допомога.

Читайте також: Інфаркт міокарда: перші симптоми у чоловіків та жінок виявляються по-різному

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама