Кардіолог розповів, як заспокоїти серце, щоб уникнути інфаркту

Дата створення: 04 Січня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Кардіолог розповів, як заспокоїти серце, щоб уникнути інфаркту

Стрес та сильні емоції дуже шкідливі для серця. Вони викликають прискорене серцебиття та підвищений кров’яний тиск, що загрожує розвитком інфаркту, попереджає професор кардіології Медичного університету Лодзі (Польща) Мацей Банах

Багато хто з нас живе у постійному стані стресу. Під час сильних емоцій організм посилає сигнали, які можуть спричинити серйозні порушення роботи серця. Тому так важливо навчитися справлятися зі стресом.

— Я завжди говорю своїм пацієнтам: «Навчіться нудьгувати». Це не означає бездіяльність, просто ви повинні знайти час для себе. Якщо ви любите читати книги, пориньте в читання. Зосередивши увагу на сюжеті, ви дозволите тілу відпочити, — пояснює Мацей Банах.

Можна знайти й інші заняття до душі. Це можуть бути прогулянки з рідними чи друзями. Допоможе і фізична робота, наприклад, по дому. Шопінг також відверне від проблем, що дозволить зняти стрес.

Ще одну пораду професор дає тим, хто звик хвилюватися з кожного приводу.

— Якщо ви не можете вплинути на події, то не варто засмучуватися через них. Ми часто обговорюємо політичні події, які не залежать від нас, і тим самим підживлюємо стрес, — каже кардіолог.

Також він радить визначити фактор, який спричинює стрес.

— Навчіться жити зі стресом. Вміння впливати на його інтенсивність, дозволить зберегти міцне здоров’я, — наголошує експерт, цитує Poradnik Zdrowie.

Проте сильний, хронічний стрес не варто недооцінювати, застерігає кардіолог. І радить за його проявів звернутися до лікаря. Це дозволить уникнути інфаркту та інших тривожних станів.

Читайте також: Інфаркт міокарда: перші симптоми у чоловіків та жінок виявляються по-різному

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама