Кардіологи розповіли про важливий для здоров’я серця вітамін К

Дата створення: 10 Січня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Кардіологи розповіли про важливий для здоров'я серця вітамін К

Доведено: вітамін К знижує ризик атеросклерозу

Маленький захисник

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно від серцево-судинних захворювань гине понад 17 млн ​​людей. Але ж покращити стан «полум’яного мотора» можна, скоригувавши своє харчування. Досить виключити з раціону цукор та сіль та включити овочі та корисні жири. Серед останніх кардіологи радять особливу увагу звернути вітамін К.

Згідно з дослідженням, опублікованим у «Журналі Американської кардіологічної асоціації», цей жиророзчинний вітамін цілюще впливає на кровоносну систему, захищаючи її від розвитку атеросклерозу.

Вчені з Університету Едіт Коуен (Австралія) здійснили масштабне дослідження. Протягом 23 років вони спостерігали стан здоров’я 50 000 пацієнтів. Як виявилося, у тих, хто споживав високі дози вітаміну К, ризик ішемічної хвороби серця знизився на 21%, а периферичного артеріосклерозу – на 34%. Фахівці пояснюють це, що вітамін К, ймовірно, перешкоджає накопиченню кальцію в артеріях.

Де шукати?

Вітамін К буває двох форм: вітамін К1 (філлохінон) і вітамін К2 (менахінон). Перший можна знайти в основному зелених овочах, таких як шпинат, броколі, спаржа, брюссельська та китайська капусти.

Вітамін K2 виробляється кишковими бактеріями й міститься у продуктах тваринного походження, наприклад, у курячому та гусячому м’ясі, яєчних жовтках, твердих сирах, квашеній капусті.

Цікаво, що австралійські дослідники довели, що вітамін К1 має сильніший захисний ефект, ніж вітамін К2. Чому це відбувається? Поки це тільки доведеться дізнатися.

Скільки вітаміну К потрібно споживати, щоб серце залишалося здоровим? Вчені припускають, що дозування вітаміну К для дорослих має становити 4 мг, для дітей – 1 мг. Однак, на їхню думку, ці дози можна збільшити.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама