Кава може захистити від небезпечного захворювання печінки: дослідження

Дата створення: 23 Січня 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Кава може захистити від небезпечного захворювання печінки: дослідження

Вчені Університету Коїмбри (Португалія) виявили, що кофеїн може захистити від неалкогольної жирової хвороби печінки, яка зустрічається у 25% населення

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є збірним терміном дисфункції, спричиненої накопиченням жиру в печінці. Це може призвести до фіброзу, цирозу та навіть раку печінки. Причина цього — нездоровий спосіб життя, тобто висококалорійне харчування та малорухливий спосіб життя.

Дослідження португальських учених показало, що кофеїн, поліфеноли та інші натуральні інгредієнти, що містяться в каві, можуть зменшити прояви НАЖБП у людей із зайвою вагою та діабетом ІІ типу.

Експерти обстежили 156 людей середнього віку, які мали зайву вагу. 98 з них страждали від діабету ІІ типу. Усі вони через 24 години після випитої кави здали аналізи сечі. Це дозволило вченим визначити рівень метаболітів кофеїну та інших компонентів, які утворюються під час розщеплення кави організмом.

Виявилося, що ті учасники експерименту, які споживали більше кави, мали здоровішу печінку і з меншою ймовірністю піддавалися розвитку фіброзу печінки. Водночас, вищі рівні інгредієнтів кави без кофеїну були пов’язані з нижчими показниками індексу стеатозу печінки.

Дослідження показало, що інші компоненти кави, у тому числі поліфеноли, знижують окислювальний стрес у печінці. Це зменшує ризик розвитку фіброзу печінки та покращує глюкозний гомеостаз, як у здорових, так і у тих, хто має зайву вагу.

— Наше дослідження є першим, у якому зазначається, що вищі кумулятивні кількості як кофеїну, так і метаболітів, відмінних від нього, пов’язані зі зменшенням тяжкості НАЖХП у людей із надмірною вагою з діабетом ІІ типу, — сказав старший науковий співробітник Університету Коїмбри, доктор Джон Гріффіт Джон, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Кава захищає печінку від раку: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама