Кава може знизити ризик виникнення гіпертонії: дослідження

чашка кави

Згідно з дослідженням фахівців Болонського університету (Італія), помірне споживання цього ароматного напою знижує ризик виникнення гіпертонії.

Експерти назвали каву «другом серця». І тому є чимало підстав. Завдяки наявності антиоксидантних, протизапальних та кардіопротекторних речовин, він може сприяти зниженню ризику серцево-судинних захворювань, а також цукрового діабету II типу, ожиріння та навіть смертності від усіх причин.

У перших клінічних дослідженнях, спрямованих на вивчення впливу кави, було висунуто припущення про можливий згубний вплив на системний артеріальний тиск та частоту серцево-судинних захворювань.

— Вважається, що чашка випитої кави здатна трохи підвищити артеріальний тиск. Однак кава містить понад 1000 хімічних компонентів з антиоксидантними, протизапальними та судинорозширювальними властивостями. Тому якщо, з одного боку, кофеїн викликає невелике підвищення артеріального тиску, то з іншого, речовини, що містяться в ньому, здатні протидіяти цьому ефекту, — вважають фахівці, цитує портал Take Care.

Помірне споживання цього напою не викликає гіпертонію, зате матиме захисну функцію. Про це свідчить дослідження за участю 247 тисяч осіб, з яких понад 54 тисячі були гіпертоніки. Як виявилося, у них споживання кожної випитої чашки кави щодня знижувало ризик артеріальної гіпертензії на 2%.

— Деякі речовини, як вітамін Е, ніацин, калій і магній, що містяться в каві, сприятливо впливають на артеріальний тиск, — зазначив професор Клаудіо Боргі.

Деякі дослідження показують, що звичне споживання кави може бути пов’язане з нижчим ризиком розвитку фібриляції передсердь, найбільш поширеної форми аритмії.

— Немає жодних наукових підстав, щоб відмовитися від кави людям, які страждають на серцево-судинні захворювання. Навпаки! Щоденне його споживання від 3 до 5 чашок не має негативного впливу на здоров’я, натомість допомагає знизити ризик серйозних ускладнень та покращує якість життя, — наголосив професор Боргі.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама