Кето-дієта може стати причиною раку товстої кишки: лікарі

Кето-дієта може стати причиною раку товстої кишки: лікарі

Популярна кето-дієта підходить не всім

Вага повернеться подвійно?

Кето-дієта, розроблена в 1920 роках, спочатку передбачалася для хворих на епілепсію, вважалося, що вона зменшує судоми. Принагідно з’ясувалося: таке харчування сприяє схуднення, адже воно обмежує вуглеводи, спираючись на білки та жири. Ось чому люди, які дотримуються кето-дієти, повинні їсти жирну рибу, червоне м’ясо, яйця, молочні продукти, масло, олії, горіхи, насіння, овочі з низьким вмістом вуглеводів. Такий раціон сприяють зниженню рівня ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), так званий поганий холестерин, та зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

– Кето-дієта може призвести до втрати ваги та зниження рівня цукру в крові, але це швидке рішення. Часто вага повертається подвійно, – вважає дієтолог з Меморіальної лікарні Інгаллса (Чикаго) Мері Кондон.

І радить перш ніж почати дієту, порадитися з лікарем. Адже вона має протипоказання.

Приведе до виснаження

– Продукти, на які наголошується в кето-дієті, викликають рак товстої кишки, хворобу Альцгеймера та підвищують ризик важкої форми COVID-19, – додає президент Комітету лікарів з відповідальної медицини (PCRM) Ніл Барнард.

Крім того, таке харчування може спровокувати гіпотонію, утворення каменів у нирках, запори, виснаження організму. Небезпечна вона і для тих, хто страждає на захворювання щитоподібної та підшлункової залоз, печінки, жовчного міхура. До того ж новачок у кето-дієті може випробувати так званий «кето-грип», який супроводжується такими симптомами: розладом шлунка, запамороченням, занепадом сил та перепадами настрою.

Фахівці сходяться на думці, що кето-дієта підходить не всім. Адже в ній обмежуються свіжі фрукти та овочі, цільнозернові та знежирені молочні продукти, які можуть допомогти у схудненні та зміцненні здоров’я.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама