Кілька вимірювань кількості еозинофілів в крові допомагають в прогнозуванні методів лікування хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ)

Кілька вимірювань кількості еозинофілів в крові допомагають в прогнозуванні методів лікування хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ)

Кількість еозинофілів в крові є доступним біомаркером хронічної обструктивної хвороби легень, який може допомогти у виявленні пацієнтів, яким з найбільшою ймовірністю будуть корисні інгаляційні кортикостероїди (ІКС).

До такого висновку прийшли вчені в ході дослідження InforMing the PAthway of «Лікування ХОЗЛ (IMPACT)».

Автори дослідження відзначили, що «отримані дані продемонстрували зв’язок між кількістю еозинофілів в крові як безперервної змінної і величиною відповіді на ІКС з точки зору зниження частоти загострень».

Поточний звіт Глобальної ініціативи по хронічної обструктивної хвороби легень рекомендує використовувати кількість еозинофілів в крові для прогнозування ймовірності позитивної відповіді на ІКС в поєднанні з клінічною оцінкою ризику загострення.

Однак, оскільки кількість еозинофілів в крові може показувати варіабельність, особливо на більш високих рівнях, клінічний інтерес представляє визначення кількості вимірювань, достатніх для прогнозування відповіді ICS у пацієнтів з ХОЗЛ, вважають дослідники.

Дані дослідження показали зв’язок між кількістю еозинофілів в крові і відповіддю ICS на зменшення помірних і тяжких загострень ХОЗЛ.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Нещодавно «МП» також писала про те, що CPAP знижує потребу в інвазивної механічної вентиляції легенів у пацієнтів, які потребують кисні.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама